KONST / Oljemålningar / Oljemålning 4391436
nr 439 1436
Sally Björklund, Blomsterstilleben, 60 x 50, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
100 kr
måndag 20 november 2006
kl 16:04:13
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods